Catering – meble cateringowe

Wesela, chrzciny, rocznice, a także różnego rodzaju bankiety i przyjęcia koktajlowe to zazwyczaj ważne imprezy, kiedy to chcielibyśmy odpowiednio ugościć wiele osób. Niezależnie od tego, w jakim miejscu taka impreza jest organizowana- w naszym własnym domu czy w wynajmowanym lokalu, a może gdzieś na świeżym powietrzu- może się okazać, że niezbędne nam będą odpowiednie meble cateringowe, które nie tylko będą wygodne, ale i które będą się dobrze prezentować. Bardzo często też nowo powstałe lokale i restauracje zastanawiają się nad tym, na jakie meble bankietowe postawić, aby zadbać zarówno o estetykę miejsca jak i jego funkcjonalne i praktyczne aspekty. Niektóre meble bankietowe przede wszystkim są produkowane tak, aby mogły mieć przenośny charakter, a więc, aby były łatwe do transportu i szybkie do rozłożenia w dowolnym miejscu. Zawsze powinno to być jednak też meble solidne, które zapewnią gościom bezpieczeństwo.

Na jakie krzesła się zdecydować? 

W przypadku krzeseł mamy całe spektrum możliwości, pamiętajmy jednak o tym, że takie krzesła zazwyczaj są mocno eksploatowane, nie powinniśmy więc wybierać najtańszych materiałów, jakie służą do ich wykonania- szybko bowiem okaże się, że trzeba będzie je wymienić. Krzesła bankietowe mogą być wykonane z trzech rodzajów materiałów- drewno, poliwęglan oraz stal. Niezależnie od materiału, meble te mogą być składane, a więc przede wszystkim mobilne- meble drewniane za pewne będą jednak odrobinę cięższe do transportu niż meble z poliwęglanu. Kolejną ważną rzeczą jest to, czy zastosowanie takich krzeseł ma być we wnętrzach pomieszczeń czy na zewnątrz. Jeśli bowiem przyjęcia mają być organizowane we wnętrzach pomieszczeń- tapicerowane meble drewniane będą jak najbardziej na miejscu. Jeśli jednak głównie mają służyć do przyjęć i imprez na świeżym powietrzu- znacznie lepszym rozwiązaniem będą meble z wytrzymałego poliwęglanu albo nawet technorattanu, które to materiały mają sporą wytrzymałość nawet na bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne. Tutaj do określenia pozostaje także ich tapicerowanie lub wzbogacenie o miękkie poduchy w przypadku mebli do użytku na zewnątrz. W końcu, powinniśmy też mieć na względzie wygodę użytkowania takich krzeseł. W przypadku mebli tapicerowanych, może to być obicie wykonane z tkaniny, ale też ze skóry ekologicznej. Decydując się na konkretne modele takich krzeseł- zwróćmy uwagę na ich stylistykę. Wnętrza klasyczne raczej lepiej aranżować z krzesłami drewnianymi, które mogą nawet posiadać dodatkowe rzeźbienia i dekoracje. W nowoczesnych stylizacjach na pewno dobrze odnajdzie się metal, poliwęglan czy technorattan. Pamiętajmy też o tym, że niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonane będą krzesła, zawsze można zdecydować się na to, aby założyć na nie pokrowce- jest to rozwiązanie bardzo często praktykowane przy okazji ważnych imprez okolicznościowych, które sprawia, że cały wystrój sali czy też wybranego miejsca jest jeszcze bardziej elegancki.

Najlepsze stoły cateringowe

Obok krzeseł, najbardziej podstawowym wyposażeniem imprez tego typu są stoły. W momencie, kiedy interesują nas meble łatwe do przewiezienia i szybkiego montażu oraz demontażu na miejscu- doskonałym rozwiązaniem będą składane stoły cateringowe. Takie stoły bardzo często wykorzystuje się podczas imprez na świeżym powietrzu. Blat jest wykonany z tworzywa sztucznego, a stelaż ze stali malowanej proszkowo. Stoły dostępne są w wersji składanej w walizkę oraz w wersji składanej pod blat, która to opcja jest bardziej stabilna po rozłożeniu. Do takich stołów z powodzeniem możemy dobrać krzesła, które będą utrzymane w podobnej stylistyce, również będą składane i równie lekkie. Oprócz stołów składanych zawsze możemy też zdecydować się na stoły drewniane, które wyglądają masywnie i solidnie, ale nie są już tak lekkie i mobilne. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby taki stół był stabilny, nie uginał się pod ciężarem tego, co będziemy chcieli na nim umieścić, a także aby był na tyle solidnie wykonany, aby posiadał odporność na zarysowania i ewentualne uszkodzenia mechaniczne.