Event – meble eventowe

Odpowiedni dobór mebli na eventy to klucz do sukcesu całego przedsięwzięcia. Dopasowane do okazji, warunków terenowych i atmosferycznych stoły i krzesła będą praktycznym, a zarazem estetycznym elementem każdego wydarzenia. Olbrzyma gama dostępnych na rynku propozycji może sprawiać pewną trudność w trakcie doboru wyposażenia na imprezę. Aby podjąć najlepszą decyzję odnośnie wyboru umeblowania na event, warto zastosować się do poniższych wskazówek.

Postaw na proste formy

Meble eventowe o prostym i eleganckim kształcie doskonale dopasują się do każdej okazji. Jednobarwne modele o nieskomplikowanej formie stanowią estetyczne uzupełnienie każdej aranżacji, niezależnie od motywu przewodniego. Jeżeli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, koniecznie sprawdź wymiary mebli. Zbyt duże mogą zająć całe miejsce, jednocześnie nie zapewniając wymaganej liczby stanowisk siedzących w stosunku do ilości gości.

Dopasuj meble do pogody

Stoły i krzesła eventowe dobrze będzie dopasować do przewidywanych warunków pogodowych. Lżejsze i bardziej przewiewne formy lepiej sprawdzą się na event w upalne dni. Bardziej masywne, zabudowane i uzupełnione w poduchy stanowiska zapewnią odpowiedni komfort i ciepło w przypadku chłodniejszej aury. Powinny być one odpowiednio odporne na słońce i deszcz, a także wystarczająco stabilne – tak, aby nie przewracały się przy silniejszych podmuchach wiatru. Jeżeli planujemy zastosować meble z materiału, warto przewidzieć także stosowne zadaszenie , które uchroni je przed deszczem i wilgocią.

Zadbaj o odpowiednią liczbę mebli

Jeżeli na naszą imprezę zaprosiliśmy określoną liczbę gości, powinniśmy zadbać, aby dla nikogo nie zabrakło miejsca. Należy skompletować odpowiednią ilość krzeseł eventowych i stołów – tak, by każdy gość znalazł dla siebie siedzisko. Jeżeli na uroczystości mają pojawić się dzieci, warto przygotować stosowne miejsca także dla nich. Sadzanie najmłodszych na kolanach rodziców nie jest ani wygodne, ani mile widziane przez uczestników.

Sprawdź jakość mebli na imprezę

Meble eventove są dość mocno eksploatowane. Oprócz użytkowania w trakcie samego wydarzenia są one regularnie transportowane, składane i rozkładane, co może wpływać na ich stan i wygląd. Wybierając krzesła czy stoły do organizacji imprez warto sprawdzić, czy są one odpowiednio wytrzymałe i solidnie skonstruowane. Dzięki temu zapewnią stosowną podporę dla podawanych potraw oraz wygodne i stabilne miejsca siedzące dla gości. Wszystkie elementy muszą być także czyste i zadbane – nic tak nie odstrasza gości jak brudne, klejące się blaty i siedziska.

Zastosuj nowoczesną stylistykę

W ofercie mebli eventowych nierzadko można spotkać modele z podświetlenie LED. Zastosowanie takich mebli będzie stanowiło ciekawą i oryginalną dekorację – niezależnie, czy nasza impreza ma charakter biznesowy, czy raczej towarzyski. Stosując meble ze świetlnymi akcentami, nie przesadź z pozostałymi elementami dekoracyjnymi.

Dobierz meble do potrzeb i oczekiwań uczestników

Jeżeli na swoim evencie spodziewasz się gości takich jak dziennikarze czy influencerzy, warto przygotować przemyślany wystrój wnętrz. Stoły do organizacji imprez oraz miejsca siedzące powinny wyglądać estetycznie – tak, aby prezentowały się jak najlepiej na zdjęciach czy relacjach wideo uczestników wydarzenia.

Przygotuj meble dla dzieci

Gdy organizowany event jest w pewnej mierze dedykowany dla dzieci, warto dobrać specjalne meble również dla najmłodszych. Będą one przydatne na typowo dziecięce wydarzenia, jak i imprezy rodzinne. Meble dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, odpowiednio stabilne i odporne na uszkodzenia, a także dopasowane rozmiarem do wieku mniejszych uczestników uroczystości.

Dopilnuj terminów

Organizując event, niezbędne jest perfekcyjne dopilnowanie terminów. Im większe wydarzenie planujemy, tym wcześniej powinniśmy zainteresować się wyborem mebli. Na największe imprezy warto zarezerwować meble eventowe nawet kilka miesięcy wcześniej. Na mniejsze, kameralne przyjęcia odpowiedni będzie miesięczny okres wyprzedzenia w rezerwacji elementów wystroju.

 

Prawidłowy dobór mebli eventowych jest niezwykle istotny, aby nasze wydarzenie było na długo zapamiętane i dobrze komentowane. Najlepsze wyposażenie imprez będzie komfortowe dla wszystkich użytkowników, estetyczne oraz praktyczne, dopełniając doskonałego wizerunku organizowanej uroczystości.